×

ارسال پیامک رمز یکبار مصرف OTP

افزونه پنل اس ام اس محمدامین عابدی 16 دسامبر 2019
ارسال پیامک رمز یکبار مصرف

اگر تاکنون از سیستم اینترنت بانک استفاده کرده باشید حتما دیده‌اید، زمانی که نام کاربری و رمز را وارد می‌کنید سیستم اینترنت بانک پیامک یک بار رمز یکبار مصرف برای شما ارسال می‌کند و در هر مرتبه ارسال این پیامک رمز شما تغییر می‌کند و شما بعد از وارد کردن یک بار رمز میتوانید وارد اینترنت بانک شوید.

خیلی از اپلیکیشن ها یا نرم افزار ها برای امنیت بیشتر اطلاعات کاربران خود از ارسال پیامک یک بار رمز یکبار مصرف که اصطلاحا به ان OTP گفته می شود و مخفف واژه One Time Password است استفاده میکنند.

کاربرد های پیامک رمز یکبار مصرف OTP

  1. شناسایی ربات از انسان
  2. ارسال کد فعال سازی و تایید شماره موبایل
  3. تامین امنیت ورود به حساب کاربری
  4. ارسال کد فعال سازی پیامکی و صوتی
  5. استفاده به عنوان CAPTCHA
  1. در ارسال کدفعال سازی، بسیار پیش آمده که با کارت‌ های سرقت شده از سایت شما خرید اینترنتی می شود تنها راهی که بتوانید اطلاعات مشتری را داشته باشید با ارسال کد فعال سازی و تایید شماره موبایل است که می توانید به این فرد دسترسی داشته باشید.  چگونه؟! زمانی که کاربر قصد نهایی کردن سفارش را دارد از کاربر بخواهید تا شماره موبایلش را وارد کند و یک کد فعال سازی روی گوشی او ارسال کنید تا بتوانید در صورتی که در آینده مشکلی بوجود آمد از طریق شماره موبایل احراز شده به کاربر دسترسی داشته باشید.

مثال ۲ : در حال حاضر تمام بانک های ایرانی مثل بانک پاسارگاد،بانک ملت و… از رمز یک بار مصرف استفاده می‌کنند.

 

ارسال اس ام اس بانک

فرض کنید نام کاربری و رمز عبور ورود به اینترنت بانک شما دست کسی افتاده باشد. این فرد می‌تواند وارد حساب شما شود. اما اگر پس از وارد کردن نام کاربری و رمز ؛  رمز یکبار مصرف به موبایل شما پیامک شود و از شما خواسته شود تا کد فعال سازی را وارد کنید، در این صورت حتی اگر نام کاربری و رمز شما گم شود، کسی نمی تواند وارد حساب شما شود .

جهت ارسال یک بار رمز و رمزهای کدفعال سازی میتوانید از سرویس یک پیامک برای ارسال کدهای فعال سازی استفاده نمایید تا بتوانید بسیار سریع حتی به افرادی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند خیلی سریع و کمتر از ۱۰ ثانیه پیامک کد فعال سازی و OTP را به دست مخاطب برسانید.

در صورتی که شما صاحب نرم افزار و یا سایتی می باشید که کاربران شما برای ثبت نام باید احراز هویت آنها تایید شود، ارسال کد فعال سازی از طریق پیامک یکی از روش های مطمئن و کم هزینه برای این کار می باشد.

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که در سایت و یا نرم افزار موبایل زمان ثبت نام شماره موبایل شما را برای ارسال کد فعال سازی طلب می کند. این کار برای احراز هویت شما به عنوان یک کاربر واقعی و مطمئن برای ارائه خدمات انجام می شود.

ارسال پیامک کد فعال سازی از طریق ارتباط سایت مبدا با یک سامانه پیامک و یا همان پنل اس ام اس صورت می گیرد بطوری که سامانه پیامک ها از طریق ارائه وب سرویس ارسال پیامک و یا ارسال پیامک از طریق url و یا همان ارسال پیامک از طریق ادرس اینترنتی و همچنین استفاده از افزونه پیامکی ویژه وردپرس صورت می گیرد.

روش اول : ارسال پیامک از طریق وب سرویس

در این روش طراحان سایت و یا نرم افزار از طریق اتصال به وب سرویس سامانه یک پیامک از طریق یک آدرس متصل شده و متدهای ارسال پیامک را در سایت و یا نرم افزار خود قرار می دهد و هر کجا که لازم باشد از آن برای ارسال کد فعال سازی و یا هر نوع ارسال پیامک دیگر بصورت دلخواه استفاده می کند.در صورت نیاز به بخش وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان مراجعه نمایید.

روش دوم : ارسال پیامک از طریق url (ارسال پیامک از طریق آدرس اینترنتی)

این روش بسیار ساده و کاربردی برای همه افراد حتی افراد نا آشنا به برنامه نویسی می‌باشد، شما با فراخوانی آدرسی مشابه زیر در صورتی که اطلاعات را درست وارد نمایید می‌توانید با سرعت بسیار بالا اقدام به ارسال پیامک نمایید. توجه داشته باشید که این امکان به علت نداشتن صف ارسال بسیار سریع اقدام به ارسال پیامک می نماید. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت ارسال پیامک از طریق url مراجعه نمایید.

روش سوم : استفاده از افزونه ارسال پیامک وردپرس

اگر از وردپرس و ووکامرس استفاده می‌کنید و قصد دارید که در زمان ثبت نام شماره موبایل کاربرانتان را  با ارسال کد فعال سازی تایید کنید ما افزونه پیامکی کد فعال سازی وردپرس را برای شما اماده کرده‌ایم ، لازم به ذکر است که تمامی سرویس‌ های ارسال پیامک کد فعال سازی و ارسال پیامک رمز یک بار مصرف OTP از طریق خطوط خدماتی اپراتور ۱۰۰۰و ۵۰۰۰ انجام می‌گردد و پیامک شما در کمتر از 5 ثانیه حتی به افرادی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، ارسال می‌شود

محمدامین عابدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

افزونه پیامک تایید شماره موبایل دکان

افزونه پیامک تایید شماره موبایل دکان

محمدامین عابدی 16 دسامبر 2019
افزونه پیامک فریر

افزونه پیامک فریر

محمدامین عابدی 16 دسامبر 2019
افزونه پیامک توماتوکارت

افزونه پیامک توماتوکارت

محمدامین عابدی 16 دسامبر 2019
افزونه پیامک ووکامرس

افزونه پیامک ووکامرس woocommerce

محمدامین عابدی 15 دسامبر 2019
تمام حقوق این سایت متعلق به یک پیامک است