لطفا صبر کنید

۶ راه کار برای افزایش ترافیک وب سایت شما

اگر شما از یک بازاریاب یا کسبه بپرسید که چه چیزی در دنیا آنها را بیشتر خوشحال می کند جواب احتمالی آن ها مشتری بیشتر است.
اما در دنیای دیجیتال آنچه مشتری بیشتر را برای یک کسب و کار به همراه دارد افزایش ترافیک سایت است در این مرد به بیان ۶ روش برای افزایش ترافیک وب سایت می پردازیم.

تبلیغ کنید

اولین و بدیهی ترین روش برای جذب مخاطب به وبسایت شما استفاده از ابزارهای تبلیغاتی موتورهای جستجو مانند Google AdWords است این ابزارها به شما کمک می کند تا وب سایت خود را در معرض دید مردم قرار دهید متناسب با اهدافی که دارید از راهکارها و ابزارهای مناسب استفاده کنید.

یکی دیگر از راههای مناسب به تبلیغات استفاده از اس ام اس مارکتینگ است که با توجه به هزینه پایین برای کسب و کارها بسیار به صرفه به تاثیرگذار می‌باشد.

آیا صرفاً به دنبال افزایش تعداد بازدیدکنندگان هستید یا می خواهید نرخ‌ تبدیل( conversation rate) افزایش یابد ؟ پاسخ به چنین سوالاتی شما را به انتخاب مناسب ترین راه هدایت می کند.

هر راهکار مزایا و معایب خاص خود را دارد بنابراین قبل از دست به جیب شدن هدف خود را از تبلیغات ارزیابی کنید افزایش ترافیک وب سایت نیز از این قاعده جدا نیست.

اجتماعی شوید

تولید محتوا و امیدوار بودن به اینکه مردم آن را پیدا خواهند کرد به خودی خود برای افزایش ترافیک وب سایت کافی نیست یکی از بهترین روش ها برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت استفاده از تولید محتوا شبکه‌های اجتماعی برای شناساندن محتوای خود به دیگران است.
توییتر برای پیام های کوتاه مناسب است در حالیکه Linkedin به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را در میان بیزینس پلن نمایش دهید این شبکه اجتماعی به طور ویژه در بازاریابی مدل تجارت به تجارت نقش بسزایی دارد.
در مشتری شما مردم هستند ( Business to customer ) و نه تجارت ها بهتر است از شبکه های اجتماعی با محوریت عکس مانند اینستاگرام و Pinterest استفاده کنید.

۴ تکنیک بازاریابی موثر
بیشتر بخوانید

از واکنش گرا بودن وب سایت خود اطمینان حاصل کنید

از روزهایی که جستجو در اینترنت تنها از طریق کامپیوتر انجام می‌شد زمان زیادی گذاشته است امروزه بخش زیادی از مردم از گوشی یا تبلت برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند.
بنابراین اگر بازدیدکنندگان وبسایت خود را مجبور کنید که برای دیدن وب سایت شما به شکل مناسب دائماً از حرکات دست بر روی تلفن همراه خود استفاده کنند عملاً دارید به آنها می‌گوید که از وبسایت شما خارج شوند.
مطمئن شوید که وب سایت شما توسط همه دستگاه‌ها مانند تلفن‌های همراه به راحتی قابل دسترسی و نمایش است.

سرعت عمل داشته باشید

کم بودن سرعت بارگیری صفحات وب سایت بازدیدکنندگان را فراری میدهد و باعث میشود ضریب بازگشت وب سایت شما سر به فلک می کشد مطمئن شوید که وب سایت شما تا جایی که امکان دارد از نظر فنی بهینه سازی شده باشد مشکلات سرور و زیاد بودن حجم عکس ها از عواملی هستند که باعث کم شدن سرعت وبسایت شما می شوند.

افزایش ترافیک سایت

در انتخاب عنوان ها تمام خلاقیت و سلیقه خود را استفاده کنید

عنوان یکی از مهمترین عوامل افزایش ترافیک وب سایت است محتوای موجود در وب سایت شماست به طوری که باید بازدیدکنندگان را متقاعد کند که محتوای شما را بخواند بدون عنوان مناسب و حتی کامل ترین و مفید ترین متن ها هم نخوانده باقی می ماند بنابراین سعی کنید استاد هر عنوان نویسی شوید و بهترین عنوان ها را انتخاب کنید تا بازدیدکنندگان جذب محتوای شما شود جالب است بدانید نویسندگان در وب سایت Buzz feed قبل از انتشار محتوای خود حدود ۲۰ عنوانمختلف را بررسی می کند تا بتوانند مناسب ترین آنها را از نظر میزان جذب مخاطب انتخاب کنم بنابراین قبل از انتشار محتوا به خوبی درباره این موضوع فکر کنید.

پنل اس ام اس زنجان
بیشتر بخوانید

داده های به دست آمده از ابزارهای آنالیز را بررسی کنید

Google analytics منبع ای گرانبها از داده را در اختیار شما می گذارد و وضعیت وب سایت شما را طبق معیارهای گوناگون به شما اطلاع می دهد که از معرفی بهترین صفحه وب سایت شما گرفته تا اطلاعات درباره بازدیدکنندگان.

تزیین داده ها برای طراحی راهبردهای دقیق تر شاهد افزایش ترافیک وب سایت استفاده کنید برای مثال این ابزار به شما کمک می کند تا پر بازدید ترین صفحه وب سایت خود را بشناسید و بدانید که چطور در چه زمانی و از چه جایی بازدیدکنندگان وارد سایت شما می شوند.

در نتیجه افزایش ترافیک وب سایت منجر به افزایش مشتری و فروش بیشتر می شود با رعایت این موارد می توانید به راحتی میزان فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهید و به کسب و کار خود رونق دهید.

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان