لطفا صبر کنید

آموزش ارسال پیامک کلمات کلیدی

در این مقاله که توسط تیم نویسنده اس ام اس مارکتینگ یک پیامک تهیه شده است ، می‌خواهیم در مورد ارسال پیامک با کلمات کلیدی صحبت کنیم، ارسال پیامک کلمات کلیدی چیست؟ ارسال اس ام اس با جملات کلیدی چه کاربردی دارد؟ نحوه استفاده از ماژول ارسال پیامک کلمات کلیدی که یکی از قابلیت‌های پنل اس ام اس می‌باشد را به صورت تصویری آموزش می‌دهیم.

ارسال پیامک کلمات کلیدی

ارسال پیامک کلمات کلیدی چیست؟

احتمالا برای شما پیش آمده است که پیامکی دریافت کرده باشید و ابتدای پیامک نام شما در آن قیده شده باشد.

ارسال پیامک کلمات کلیدی

آیا تا به‌حال با خودتان فکر کرده‌اید این پیامک‌ها چگونه ارسال می‌شود؟ آیا فرستنده تک‌تک این پیامک‌ها را ارسال می‌کند؟ اگر کسب و کاری ده هزار یا بیشتر مشتری داشته باشد چگونه می‌توان این تعداد پیامک را تک به تک ارسال کند؟ به گونه ای که در هر پیامک کلمات کلیدی خاصی وجود داشته باشند و برای هر فرد پیامک با نام مشتری و اطلاعات منحصر به فرد مشتری ارسال شود؟ یکی از قابلیت های سامانه پیامک حرفه ای ارسال پیامک با استفاده از ماژول ارسال کلمات کلیدی است، که در ادامه در مورد نحوه استفاده از این ماژول در سامانه پیامک یک پیامک توضیحات بیشتری داده می‌شود اما قبل از هر کاری لازم است بدانید انجام این کار از آن چیزی که شما فکر می‌کنید ساده‌تر است و می‌توانید با یک‌ بار ارسال ، پیامک‌ها را به گونه‌ای ارسال کنید که در هر قسمتی از متن که می‌خواهید نام گیرنده یا هر متغیر دیگری وجود داشته باشد.

یکی از روش هایی که نرخ باز کردن پیامک را افزایش می‌دهد، همانطور که در مقاله ” شیوه نگارش متن پیامک تبلیغاتی ” صحبت کردیم، استفاده از نام افراد در ابتدای پیامک است که به شدت بازکردن پیامک را افزایش می‌دهد زیرا پیامک را برای کابر شخصی سازی می‌کنید و دریافت کننده پیامک مطمئن است که این پیامک را برای همین شماره ارسال کرده اید و اشتباهی صورت نگرفته است.

کسب درآمد با اینترنت
بیشتر بخوانید

اگر قصد دارید به افرادی که نام و شماره موبایل آن‌ها را خودتان جمع‌آوری کرده‌اید، به گونه‌ای پیامک ارسال کنید که در ابتدای پیامک نام افراد قرار بگیرد ارسال پیامک با کلمات کلیدی بهترین راه حل برای ارسال پیامک با نام افراد و صرفه جویی در زمان است.

ارسال پیامک کلمات کلیدی

به‌ عنوان مثال فایل اکسلی دارید که در ستون‌های آن “شماره موبایل” , “پیشوند” , “نام” , “میزان بدهی”, “تاریخ”, … وجود دارد و می‌خواهید به هر یک از کاربرانتان پیامکی را به شکل زیر ارسال کنید :

جناب آقای امیرمهدی باتقوا میزان بدهی شما 1389000 ریال است و آخرین مهلت پرداخت در تاریخ 98/11/25 می‌باشد.

برای انجام این کار کافیست فایل اکسل خود را آپلود کنید و سپس فیلدها را به شکل زیر از کادر سمت چپ در متن پیام قرار دهید :
{ex_C} {ex_B} میزان بدهی شما {ex_D} ریال است و آخرین مهلت پرداخت در تاریخ {ex_E} می‌باشد.

قوانین ارسال پیامک کلمات کلیدی

  •  امکان ارسال بر اساس اطلاعات ذخیره شده در دفترچه تلفن و یا فایل اکسل وجود دارد.
  •  ستون اول فایل اکسل حتما باید شماره موبایل باشد و بقیه ستون ها توسط شما تنظیم می‌گردد.
  • در سطر اول فایل اکسل می‌بایست عنوان ستون ها را قرار دهید.

روش ارسال پیامک کلمات کلیدی

برای ارسال پیامک کلمات کلیدی، از منو سمت راست، ارسال > ارسال کلمات کلیدی را کلیک نمایید، اگر نام مخاطبین شما در دفترچه تلفن سامانه پیامک ذخیره هستند، دفترچه تلفن مورد نظر را انتخاب نمایید.

ارسال پیامک کلمات کلیدی

بعد از انتخاب دفترچه تلفن، در منو خصوصیات دفترچه تلفن، نام افراد، پیشوند و تمام اطلاعاتی که زمان ورود اطلاعات مخاطبین به دفترچه تلفن وارد کرده‌اید در این قسمت خواهید دید، می‌توانید با کلیک روی هر خصوصیت آن پارامتر را به متن پیامک اضافه کنید.

ارسال پیام صوتی
بیشتر بخوانید

ارسال پیامک کلمات کلیدی از طریق فایل اکسل

در این روش ارسال، شماره موبایل افراد باید در ستون A باشد و برای هر ستون یک عنوان در نظر بگیرید. با آپلود فایل اکسل عناوین تمامی ستون ها در بخش خصوصیات دفترچه تلفن قابل روئیت است و می‌توانید با کلیک روی هر عنوان آن را به بخش داخل متن منتقل نمایید.

اس ام اس کلمات کلیدی

نکته مهم اینکه قبل و بعد از هر پارامتر متغیر یک اسپیس ( فاصله ) قرار دهید تا پارامتر متغیر شما به حروف قبل یا بعد چسبانده نشود.

جمع بندی :

در کنار ارسال پیامک کلمات کلیدی، ارسال پیامک نظیر به نظیر وجود دارد، همانطور که متوجه شده‌اید ارسال پیامک با کلمات کلیدی فرمت کلی پیامک ثابت است و فقط چندین متغیر عوض می‌شود، اما گاهی اوقات لازم است که به‌صورت یک‌باره چندین متن متفاوت را به مخاطبین متفاوتی ارسال کنیم در این حالت از ارسال پیامک نظیر به نظیر استفاده می‌کنیم .

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان