لطفا صبر کنید

آموزش راضی نگه داشتن مشتریان

احتمالاً تا امروز مشتریان بسیار زیادی که از کسب و کار شما راضی بودن پیدا کردید و برای مدت کوتاهی تجارتان از طریق بازاریابی پیامکی با موفقیت روبرو شده است ، اکنون از شما می پرسم که آیا اجرای این کار راه حل طولانی مدت برای کسب و کار من است تا چه مدت میتوان از این روش مشتریان خود را راضی نگه دارم این نگرانی معمولاً در بین تمامی افراد بازاری رایج است و از این بابت از شما تنها نیستید ، رضایت مشتری مهمترین نگرانی امروز افراد است.

ارسال کوپن تخفیف و پیشنهادات ویژه

همانگونه که به اعضای خبرنامه پیامکی خود قول دادید با آنها یک شخص VIP رفتار کنیم ، برای مشتریان خود کوپن های تخفیف اختصاصی ارسال کنید به هیچ وجه به آنها پیشنهاد ندهید که می‌توانند آن را به راحتی و از روش‌های دیگر غیر از پیامک به دست بیاورند سعی کنید پیشنهاد تان را به صورت اختصاصی و از طریق پنل اس ام اس که تهیه کرده اید برای مشتریان خود ارسال کنید.

ارائه تخفیف برای محصولات جدید

سعی کنید از ارسال پیشنهاد های تکراری خودداری کنید چرا که باعث می شود مشتری احساس بدی پیدا کند شما می خواهد که مشتریانتان پیامک های شما را مطالعه کنند اگر شما به صورت مداوم پیشنهاد ها و تخفیف های تکراری ارسال کنید مشتریان احساس می کنند آن کالا را روی دست شما مانده است و قصد دارید به آنها قالب کنید و بعد از مدت کوتاهی متوجه خواهید شد که آنها از خبرنامه پیامکی شما انصراف می‌دهند ، پس بهتر است مطمئن شوید که هر پیامکی که ارسال می کنید دارای ارزش و اعتبار خاصی باشد.

فعال سازی پیام صوتی
بیشتر بخوانید

برقراری ارتباط با ابزارهای تبلیغاتی

از مشتریان خود بخواهید که صفحه شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند شما می توانید با ارسال اس ام اس آدرس شبکه اجتماعی خود از آن ها بخواهید که با دنبال کردن آن می توانند پیشنهادات و تخفیفات خود را دریافت کنند اگر شما از طریق پلتفرم های مختلف با مشتریان خود در ارتباط باشید می توانید بهتر بر روی بازاریابی محصولات خودتان تمرکز کنید با مدیریت شبکه های اجتماعی خود.

هیچ وقت بازاریابی اس‌ ام‌ اس را مانند دیگر ابزارهای ارتباطی ندانید و نمی شود اس ام اس مارکتینگ را با دیگر بازاریابی ها مقایسه کرد. طبق آمارهای به دست آمده بازاریابی پیامک موفق ترین سیستم تبلیغاتی حال حاضر است سیستمی هدفمند و با بودجه بسیار پایین‌تر است که بالاترین آمار رضایت مشتری را به همراه داشته است .

 

جمع بندی

اگر می‌خواهید مشتریان خود را برای همیشه راضی نگه دارید و با آنها تعامل بکنید با دریافت یک پنل اس ام اس رایگان از اس‌ ام‌ اس مارکت اینکه یک پیامک می توانید از روش های بالا همیشه مشتری شاد داشته باشید اگر علاقه دارید یک کمپین تبلیغاتی برای کسب و کار خود را اندازی کنید با کارشناسان یک پیامک تماس بگیرید کارشناسان فنی یک پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما به شما بهترین روش تبلیغاتی را معرفی کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است با بخش پشتیبانی یک پیامک به شماره 02171053978 تماس بگیرید.

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان