لطفا صبر کنید

دستورعمل عمومی پیشگیری از کرونا ویروس

در این نوشته که طی بررسی گروه چینی دانشگاه تهران و انتشارات و فناوری شانگهای به دست آماده قرار است توضیحات و دستور عمل پیشگیری از ویروس کرونا را با شما صحبت کنیم تا بتوانید جلوتر از این کرونا ویروس حرکت کنید ، در این مطلب قرار است با سر فصل های آشنایی با التهاب ریوی ناشی از ابتلاء به کوئید ۱۹ در یک دقیقه ، نکات کلیدی در پیشگیری فردی ، شیوه های پیشگیری از ابتلاء به کوئید ۱۹ در شرایط مختلف پس با ما همراه باشید.

 

آشنایی با التهاب ریوی ناشی از ابتلاء به کرونا

کرونا ویروس

علائم بیماری کرونا ویروس

کرونا ویروس

 

درمان ویروس کرونا

تا به حال تعداد ۲۰ عدد واکسن کرونا ویروس به وجود آمده که در حال تست هستند و داروهای موثر در حال تولید می باشد ولی تاکنون روش موثری که بتواند جلوی این ویروس کرونا را بگیرد به وجود نیامده و به تایید سازمان‌های بهداشتی جهان نرسیده است ، مراقب رسانه‌هایی که برای سوء استفاده به عنوان واکسن ویروس کرونا صحبت میکنند اعتنا نکنید و فقط از رسانه های رسمی کشور خودتان اخبار را دنبال کنید و تمام حرف های که در شبکه های اجتماعی گفته می شود را باور نکنید ، استرس بدترین بیماری است .

 

هدف و اهمیت قرنطینه خانگی چیست

هدف از قرنطینه و خانگی قرنطینه جسمی و فیزیکی ممانعت از توقف و رفت و آمد بیمار در جامعه است جلوگیری از بروز محترم این نسل دوم و سوم است مادامی که شمار زیادی ناقل بدون عوارض یا بیمار بالقوه وجود داشته باشد قرنطین خانگی به عنوان یک انتخاب مهم می تواند راه حل مشکل می باشد که نهادهای درمان نمی توانند آن را حل کند در صورت بروز هر بارزی باید برای تشخیص و درمان به بیمارستان مراجعه کرد در این مدت می توانید از فعالیت در رسانه اجتماعی پخت و پز کتاب خواندن نوشیدن چای و سایر فعالیت غنی کننده اوقات فراغت استفاده کنید تا کرونا ویروس را گسترش ندهید و از دست آن راحت شوید

پنل اس ام اس قم
بیشتر بخوانید

محیط قرنطینه

  • فرد قرنطینه شده باید در اتاق جداگانه و با تهویه مناسب زندگی کند از تهویه مناسب مناطق مشترک منزل مانند آشپزخانه حمام و غیر اطمینان حاصل کنید.
  • اعضای خانواده باید در اتاق مجزا زندگی کنند اگر شرایط انجام این کار وجود ندارد باید فاصله بیش از یک متر را با فرد قرنطینه شده حفظ کند.
  • محدوده فعالیت فرد قرنطینه شده و محدوده مشترک با سایر اعضای خانواده با بیمار را باید به حداقل رسانده به ویژه از صرف غذا کنار فرد خودداری شود.
  • نباید لوازمی همچون مسواک حوله کارد و چنگال سرویس بهداشتی ملافه با فرد قرنطینه شده به اشتراک گذاری شود از ملاقات کردن با فرد قرنطینه شده پرهیز کنید.

مراقبت از فرد بیمار

  • تعیین یک فرد سالم و فاقد بیماری مزمن برای پرستاری از فرد قرنطینه شده
  • پرستار باید هنگام حضور در اتاق فرد قرنطینه شده ماسک بزند.
  • پرستار فرد بیمار پس از تماس مستقیم با فرد قرنطینه شده یا ورود به اتاق قرنطینه لزوماً باید بهداشت دست های خود را رعایت کند و حداقل ۲۰ الی ۳۰ ثانیه دستهای خود را با آب و صابون بشوید اگر آلودگی قابل مشاهده روی دست ها وجود داشت حتماً باید این آلودگی از نظر ظاهری پاک شود.

 

توجه : حتما به اس ام اس های ارسالی V.behdasht (وزارت بهداشت) توجه داشته باشد.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله دستور عمل پیشگیری از کرونا را دانلود کنید

 

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان