لطفا صبر کنید

چگونه اپلیکیشن خود را تبلیغ کنیم

در گذشته اگر شما کلمه استارتاپ را می پرسیدید دو نفر از ۱۰ نفر آن را شنیده بودند اما الان شاید یک نفر از ۱۰ نفر نشنیده باشد. شاید ! تازه اینکه تقریباً همه کسب و کارها هم وارد دنیای دیجیتال شدند ، این اتفاق بزرگ دیگری است. اما حالا این اتفاقات چه نتیجه ای دارد نتیجه اش این است که هر روز بیشتر از ۱۵ اپلیکیشن جدید ساخته و ارائه می‌شود. و این کار را برای ساخت و تبلیغ اپلیکیشن خیلی سخت کرده ما هم که رقابت سنگینی با دنیا اپلیکیشن را دیدیم به این فکر افتادیم که مقاله خلاصه و جامع در مورد تبلیغ اپلیکیشن بنویسیم!

چه روشهایی برای تبلیغ اپلیکیشن وجود دارد؟

همانطور که گفته شد رقابت در دنیا اپلیکیشن خیلی بالا گرفته و طبیعتاً دیده شدن و تبلیغات در آن هم پیچیده تر و حساس تر شده است پس اگر به فکر ساخت و تبلیغ اپلیکیشن هستید. حتماً از راه های درست و پر بازده آن استفاده کنید چون یک اشتباه کوچک می تواند شما را از صحنه رقابت بسیار عقب نگه دارد.

با بازار وارد رابطه بشوید!

همه بازاریابان و تبلیغ کنندگانی که سالیان سال در این حرفه تجربه کسب کردند می دانند که یک محصول قبل از اینکه تولید شود باید تبلیغ شود و به بازار معرفی شود،شنیدن این موضوع شاید کمی عجیب به نظر آید اما اگر دلیلش را بخوانید نظرتان عوض خواهد شد.

حتما شما برای تولید اپلیکیشن بسیار هزینه کرده‌اید و زمان بسیاری را صرف کرده اید تا بلاخرهاین اپلیکیشن ساخته و آماده شده است حالا به نظر شما نوبت چه کاری است آن است که از این اپلیکیشن استفاده کنید و به بازار ارائه دهید و به دست مشتری برسانید حالا این کار را هم انجام دادید و وقتی که ایشان شما به دست مشتریان تومان رسید اما تقریباً اکثر مشتری‌ها از آن ناراضی شده‌اند الان تکلیف شما چیست؟بعد از این همه زمان و هزینه می بینید که فلان گزینه اپلیکیشن درست کار نمی کند یا اصلا این برنامه به درد مشتریان شما نمی خورد و کاربردی نیست.

اگر با همچین قضیه مواجه بشوید چه کاری از دستتان بر می آید از نظر اکثریت تقریباً هیچ کاری چون دیگر شما تصمیم تان را گرفته شما به جای خودتان و به جای مشتریانتان تصمیم گرفته اید در حالیکه استفاده کننده اصلی این اپلیکیشن مشتری‌های شما هستند شما در نهایت تمام تلاش ما بی فایده می شود رضایت مشتری هایتان را هم نمی توانید به دست بیاورید.

حالا متوجه شدید که کلا بازاریابان حرفه ای اول تبلیغ می‌کنند و بعد تولید ؟ چون این افراد به صورت حرفه‌ای بازار خودشان را می‌شناسند و به اصطلاح می‌کند یعنی می‌بینند که مشتریان از یک اپلیکیشن چه انتظاراتی دارند ؟ چه چیزهایی در یک اپلیکیشن می‌تواند باعث اذیت کاربر بشود؟اگر این کار را با بخشی از بازار خودتان انجام دهیددر حقیقت مشتری هایتان هم در فرآیند ساخت اپلیکیشن در خیل کرده اید و این کار سود بسیاری برای شما خواهد داشت.

یکی از فواید دخیل کردن مشتری در فرآیند ساخت اپلیکیشن این است که شما علایق و سلیقه او را می شناسید و از این اطلاعات در ساخت اپلیکیشن استفاده می کنید زمانیکه اپلیکیشن به دست مشتری می‌رسد استراحت کرده و استفاده می‌کنند حالا گذشته از این مورد هم اینکه یک مشتری احساس بکند فرایند ساخت اپلیکیشن دخیل بوده است یک نوع احساس تعلق به وجود می‌آید که باعث می‌شود و تنها از آن استفاده کاربردی بکند بلکه به دیگران هم معرفی بکند و باعث گسترده شدن کسب و کار شما برای استفاده بیشتر از اپلیکیشن شما می شود.

بهترین پنل اس ام اس پیامک تبلیغاتی
بیشتر بخوانید
تبلیغ اپلیکیشن

با اینفلوئنسر ها هم وارد رابطه بشوید!

درست است که این اپلیکیشن را خودتان ساخته اید اما هیچ لزومی ندارد که فقط خودتان هم تبلیغ کنید منظورم این است که از افراد دورو برت هم می توانید برای تبلیغ اپلیکیشن خودتان استفاده کنید حتی بعضی وقتا تنها چیزی که لازم است این باشد که شخص دیگری به جز خودمان از ما بگوید.

پس اگر بتوان رابطه صمیمی و صادقانه با این افراد برقرار بکنیم مسیر طولانی در تبلیغ را رفته اید ، حالا ما به این افراد که زحمت تاثیرگذاری تصمیم خرید یا مشارکت عده‌ ای از مردم را به عهده دارند اینفلوئنسر می‌گوییم ، مثلا اگر کسی می‌خواهد یک جفت کفش بگیرد اینگونه با خودش فکر می‌کند که بلند شخص در فلان این مدل کفش پوشیده بود پس من هم همین مدلی میخرم در حقیقت تصمیم خریدش را تحت تأثیر شخص دیگری گرفته است و این یعنی آن شخص به نوعی اینفلوئنسر است .

چیزی که اینجا حتماً باید به آن دقت داشته باشید این است که حتما سعی کنید با اینفلوئنسرهای کار کنید که مخاطبانشان با کسب و کار و اپلیکیشن شما ارتباط داشته باشند حالا این یعنی چی؟مثلاً فلان بازیگر برای شما که در زمینه کت و شلوار فعالیت دارید تبلیغ میکند کت و شلوار شما استفاده می کند و به چشم بیننده می کشاند.

البته هستم بازاریابان و کسب و کارهایی که از اینفلوئنسر های نا مرتبط هم استفاده می کننداما اصلاً این کار را به شما پیشنهاد نمی‌دهم چون هر چه باشد مشتریان شما این را می‌فهمند که این شخص فقط پول گرفته است تا به جای شما نقش بازی کند آخرین چیزی هم که شما در این مرحله نیاز دارید این است که مشتریان شما فکر کند که در حال فیلم بازی کردن هستید پس حتما دقت کنید.

از اهرم وب سایت تان استفاده بکنید

اگر برای کسب و کارتان وب سایت دارید در حقیقت یکی از بهترین گزینه های تبلیغ اپلیکیشن در دست شماست هر که باشد مشتریان شما و نیز افرادی که کسب و کار شما علاقه مند هستند روزیِ سر به وبسایت شما خواهد زمانی که این اتفاق بیفتد بهترین زمان برای شماست که اپلیکیشن خود را تبلیغ کنید چرا بهترین موقع؟اول شخص پیش روی شماست که از طریق مشتری بودند شما را می شود یا به شما علاقه مند است بدون اینکه این شخص مستقیما به کسب و کار شما ارتباط دارد و قطعا این اپلیکیشن شما میتوانید برای او کاربردی باشد.

پیشنهاد دیگری هم که به شما داریم این است که تبلیغ اپلیکیشن خودتان را خیلی عادی در یک گوشه از صفحه وب سایتتان نیاندازید بلکه یک پاپ آپ برای آن درست کنید اگر این کار را بکنید زمانی که کاربران وارد وبسایت شما می شوند اولین چیزی که می بینند تبلیغ اپلیکیشن شما است همچنین پاپ آپ خیلی راحت می‌تواند در صفحه هات و بازه‌های زمانی مختلف تکرار بشود و این اپلیکیشن را به مشتری یادآوری کند.

مزیت پیامک برای شرکت‌ ها
بیشتر بخوانید

حتماً از پیامک‌ تبلیغاتی استفاده کنید

آخرین راهی که در این مقاله برای تبلیغ اپلیکیشن ارائه میدهیم استفاده از یک پیامک تبلیغاتی است که تا اینجای مقاله حتماً خودتان هم متوجه شدید که موارد گفته شده در این مقاله کمی بر خلاف تصور مردم عادی است دقیقا در همین مورد آخر هم به این شکل است یعنی خیلی از افراد هنوز فکر می کنند که خوب بعد این همه شبکه اجتماعی وجود داردمگر کسی حوصله اش می کشد از پیامک استفاده کند اما می خواهم به شما بگویم که باز هم تعجب خواهید کرد آماری که از تحقیقات انجام شده در این نشان می‌دهد که تقریبا ۹۸% پیامک‌های ارسال شده به کاربران دیده می‌شوند. این آمار یعنی گنجینه تبلیغات چون که شما کمتر روشی را پیدا می‌کنید که درصد دیده شدن آن ۹۸% باشد کلاً اگر از مزایای پیامک تبلیغاتی را با هم مرور کنیم شاید هستم پشیمان بشوید که چرا زودتر با آن آشنا نشدید.

یکی از مهمترین ویژگی های پیامک تبلیغاتی و پیامک انبوه این است که شما هزینه تان کاهش پیدا میکند با این که از طرف دیگر بازده کارتان ۹۸ درصد می‌رسد.مهمترین دلیل این آمار ۹۸% این است که موبایل ها الان یکی از شخصی ترین وسیله های یک شخص هستند و افراد روزانه تقریبا ۱۴ ساعت تلفن شان را نزدیک خودشان نگه می‌دارند.

دوم این که شما اگر دارای کسب و کاری باشید که با قشر خاصی از مردم در ارتباط هستید یا از هم بخواهید در یک منطقه خاص تمرکز کرده و آنها را ترغیب به دانلود اپلیکیشن خودتان بکنید خیلی راحت می توانید این کار را به سامانه پیامک انجام بدهید بله درست متوجه شده سامانه پیامکی یک پیامک این امکان را برای شما فراهم کرده است که پیامتان را فقط به یک سری پیش شماره های خاص بفرستید یا از این پیام که شما فقط به ساکنین یک منطقه خاص ارسال شود.

حالا میبینید که چرا پیامک تبلیغاتی میتواند گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغ اپلیکیشن باشد.چون واقعاً بهینه و دقیق عمل می کند و در عین حال به اندازه روش های دیگر زمان‌بر و شامل هزینه نیست.

تبلیغ اپلیکیشن

نتیجه:

حتماً راه های بیشتر و دیگری برای افزایش فروش اپلیکیشن وجود دارند که در این مقاله نیامده است مثلاً تبلیغات موبایلی اگر کنجکاو هستید تا با این روش از تبلیغات هم آشنا شوید و نحوه محاسبه هزینه ها را در انواع و اقسام این روش ها یاد بگیرید بهتر است نگاهی به مقاله روش های تبلیغ اپلیکیشن در سایت پلاسینگ بیاندازید. حالا بعد از اینکه همه این مقاله را مطالعه کردید دیگر تصمیم با خودتان است که از کدام روش استفاده کنید.

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان