لطفا صبر کنید

اطلاع رسانی ویروس کرونا

در این مقاله قرار است بهترین راه که بتوانید با امنیت بالا اخبار و نکات مهم در مورد رعایت بهداشت در مقابل ویروس کرونا را به شما معرفی کنیم ، این مقاله با توجه به منابع معتبر خبری و وزارت بهداشت بررسی شده تا به اطلاع شما عزیزان برساند.

بهترین راه اطلاع رسانی

توجه داشته باشید که با توجه به شایعات زیادی که در فضای مجازی وجود دارد سازمان ها و شرکت ها باید برای کارمندان خود که قرار صبح به شرکت مراجعه کنند راهای پیشگیری و نکات بهداشتی را برای کارمندان خود ارسال کنند ، بهترین روش ارسال اس ام اس از طریق پنل اس ام اس مقدور است که مطمئن می شوید این نکات بهداشتی به دست کارمندان خود رسیده و حتی می توانید در متن پیامک های خود قید کنید که به شایعات ویروس کرونا توجه نکنند و فقط با رعایت ساده ترین نکات بهداشتی از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنند.

پیامک درباره ویروس کرونا

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، شستن مکرر دست ها با آب و صابون مایع را فراموش نکنیم و از دست دادن و روبوسی، بپرهیزیم.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا:
دستها را مرتب با آب و صابون بشویید.
از دست دادن و بوسیدن افراد دارای علائم سرماخوردگی خودداری کنید.
هنگام عطسه و سرفه از دستمال استفاده کنید.
از مواد غذایی بهداشتی و مطمئن استفاده کنید.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شهروندان گرامی
استفاده از همه گروه های غذایی، به ویژه میوه و سبزیجات به تقویت ایمنی بدن و پیشگیری از کرونا ویروس کمک می کند.
دانشگاه علوم پزشکی

استفاده از ماسک برای پیشگیری از کرونا ویروس، ترجیحا برای بیماران و اطرافیان آنها و نیز در اجتماعات توصیه می شود.
زدن ماسک برای همه لازم نیست.
دانشگاه علوم پزشکی

همشهریان گرامی
تا زمان کنترل کامل کرونا ویروس حتی الامکان از حضور در اماکن عمومی و شلوغ خودداری فرمایید.
دانشگاه علوم پزشکی

ویروس کرونا چیست؟

متخصصان سازمان جهانی بهداشت در سراسر دنیا به دنبال شناسایی ردیابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا هستند که از ماه دسامبر در یکی از شهرهای چین به نام ووهان پیدا شده است در این نقشه که توسط محققان آمریکایی تهیه شده است شما می توانید تمام مناطق که آلوده به ویروس اعلام شده اند مشاهده کنید.
تا کنون هزاران نفر به این ویروس آلوده شده اند و افراد زیادی جان خود را از دست داده اند و در این بین تعدادی از افراد آلوده به این دیروز درمان شده‌اند بیشترین میزان فراگیری ویروس در چین مشاهده شده اما موارد بسیار زیادی هم در کشورهای دیگر دیده شده است.

پردرآمدترین شغل های اینترنتی
بیشتر بخوانید

ویروس کرونا از کجا پیدا شد؟

در پایان ماه دسامبر مسئولان سلامت سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که ویروس جدید و ناشناخته‌ای باعث نوعی بیماری با علائمی شبیه ذات الریه در شهر ووهان شده است.آن ها فوراً تشخیص دادند که این ویروس از خانواده ویروس کرونا است و به سرعت در حال تکثیر و راهیابی به بیرون از شهر ووهان است.ویروس کرونا بین تمام حیوانات رایج است و گاهی می تواند با تغییر شکل انسان ها هم آلوده کند تاکنون از ابتدای سال ۲۰۰۰ نوع دیگر از ویروس کرونا به انسان‌ها سرایت کرده و باعث شیوع سارس(sars) در سال ۲۰۰۲ و مرس (mers) در سال ۲۰۱۲ شده است.

دانشمندان فکر می‌کنند که این ویروس جدید هم از ابتدای ماه دسامبر توانایی انتقال به انسان ها را پیدا کرده است به نظر می رسد که ویروس در ابتدا در یک بازارچه غذاهای دریایی در شهر ووهان پیدا شده و سپس از آنجا به نقاط دیگر پخش شده است اما یکی از آزمایش بر روی بیماران نشان میدهد اولین فردی که به بیماری کرونا مبتلا شده هیچ ارتباطی با بازارچه نداشته است محققان هنوز در حال پیگیری منبع اصلی بیماری هستند.

نوع حیوانی که ویروس از آن به انسان منتقل شده نیز همچنان برای محققان روشن نیست یک تیم تحقیقاتی در چین گزارشی منتشر کرد که طی آن گفته شده بود که به کدهای ژنتیکی این ویروس ممکن است که بیماری از مار به انسان رسیده شده باشد البته محققان درباره صحت این نتیجه گیری مطمئن نیستند آزمایش های دیگری که روی ژنتیک ویروس جدید انجام شد نشان داد که توالی ژنتیکی این ویروس ۹۶% با ویروس کرونا در خفاش ها یکسان است ویروس سارس و مرس فردا از خفاش به انسان منتقل شده.

ارسال پیامک برای مدارس و آموزشگاه ها چه مزایایی دارد ؟
بیشتر بخوانید

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان