لطفا صبر کنید

ارسال پیامک کدفعال سازی و رمز یکبار مصرف OTP

اگر تاکنون از سیستم اینترنت بانک استفاده کرده باشید حتما دیده‌اید، زمانی که نام کاربری و رمز را وارد می‌کنید سیستم اینترنت بانک پیامک یک بار رمز یکبار مصرف برای شما ارسال می‌کند و در هر مرتبه ارسال این پیامک رمز شما تغییر می‌کند و شما بعد از وارد کردن یک بار رمز میتوانید وارد اینترنت بانک شوید.

خیلی از اپلیکیشن ها یا نرم افزار ها برای امنیت بیشتر اطلاعات کاربران خود از ارسال پیامک یک بار رمز یکبار مصرف که اصطلاحا به ان OTP گفته می شود و مخفف واژه One Time Password است استفاده میکنند.

رمز یکبار مصرف پنل اس ام اس یک پیامک

کاربرد های رمز یکبار مصرف یا otp

  1. شناسایی ربات از انسان
  2. ارسال کدفعال سازی و تایید شماره موبایل
  3. تامین امنیت ورود به حساب کاربری
  4. ارسال کد فعال سازی پیامکی و صوتی
  5. استفاده به عنوان CAPTCHA

مثال ۱ :  ارسال کدفعال سازی، بسیار پیش امده که با کارت‌های سرقت شده از سایت شما خرید اینترنتی می شود تنها راهی که بتوانید اطلاعات مشتری را داشته باشید با ارسال کدفعال سازی و تایید شماره موبایل است که میتوانید به این فرد دسترسی داشته باشید.چگونه؟! زمانی که کاربر قصد نهایی کردن سفارش را دارد از کاربر بخواهید تا شماره موبایلش را وارد کند و یک کدفعال سازی روی گوشی او ارسال کنید تا بتوانید در صورتی که در اینده مشکلی بوجود امد از طریق شماره موبایل احراز شده به کاربر دسترسی داشته باشید.

مثال ۲ : در حال حاضر یکسری از بانک های ایرانی مثل بانک پاسارگاد،بانک ملت و… از رمز یک بار مصرف استفاده می‌کنند.

مثال کلی :

فرض کنید نام کاربری و رمز عبور ورود به اینترنت بانک شما دست کسی افتاده باشد. این فرد می‌تواند وارد حساب شما شود. اما اگر پس از وارد کردن نام کاربری و رمز ؛  رمز یکبار مصرف به موبایل شما پیامک شود و از شما خواسته شود تا کدفعال سازی را وارد کنید، در این صورت حتی اگر نام کاربری و رمز شما گم شود، کسی نمی تواند وارد حساب شما شود .

رمز یکبار مصرف پنل یک پیامک

جهت ارسال یک بار رمز و رمزهای کدفعال سازی میتوانید از سرویس فراز اس‌ام‌اس برای ارسال کدهای فعال سازی استفاده نمایید تا بتوانید بسیار سریع حتی به افرادی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند خیلی سریع و کمتر از ۱۰ ثانیه پیامک کدفعال سازی و OTP را به دست مخاطب برسانید.

افزونه پیامکی دروپال
بیشتر بخوانید

در صورتی که شما صاحب نرم افزار و یا سایتی می باشید که کاربران شما برای ثبت نام باید احراز هویت آنها تایید شود، ارسال کد فعال سازی از طریق پیامک یکی از روش های مطمئن و کم هزینه برای این کار می باشد.

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که در سایت و یا نرم افزار موبایل زمان ثبت نام شماره موبایل شما را برای ارسال کد فعال سازی طلب می کند. این کار برای احراز هویت شما به عنوان یک کاربر واقعی و مطمئن برای ارائه خدمات انجام می شود.

ارسال پیامک کد فعال سازی از طریق ارتباط سایت مبدا با یک سامانه پیامک و یا همان پنل اس ام اس صورت می گیرد بطوریکه سامانه پیامک ها از طریق ارائه وب سرویس ارسال پیامک و یا ارسال پیامک از طریق url و یا همان ارسال پیامک از طریق ادرس اینترنتی و همچنین استفاده از افزونه های پیامکی ویژه وزد پرس صورت می گیرد.

رمز یکبار مصرف

روش اول : ارسال پیامک از طریق وب سرویس

در این روش طراحان سایت و یا نرم افزار از طریق اتصال به وب سرویس سامانه یک پیامک از طریق یک آدرس متصل شده و متدهای ارسال پیامک را در سایت و یا نرم افزار خود قرار می دهد و هر کجا که لازم باشد از آن برای ارسال کد فعال سازی و یا هر نوع ارسال پیامک دیگر بصورت دلخواه استفاده می کند.در صورت نیاز به بخش وب سرویس ارسال پیامک ویژه برنامه نویسان مراجعه نمایید.

روش دوم : ارسال پیامک از طریق url (ارسال پیامک از طریق آدرس اینترنتی)

این روش بسیار ساده و کاربردی برای همه افراد حتی افراد ناآشنا به برنامه نویسی می‌باشد، شما با فراخوانی آدرسی مشابه زیر در صورتی که اطلاعات را درست وارد نمایید می‌توانید با سرعت بسیار بالا اقدام به ارسال پیامک نمایید. توجه داشته باشید که این امکان به علت نداشتن صف ارسال بسیار سریع اقدام به ارسال پیامک می نماید. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت ارسال پیامک از طریق url مراجعه نمایید.

ماژول پیامک WHMCS
بیشتر بخوانید

روش سوم : استفاده از افزونه ارسال پیامک وردپرس

اگر از وردپرس و ووکامرس استفاده می‌کنید و قصد دارید که در زمان ثبت نام شماره موبایل کاربرانتان را  با ارسال کدفعال سازی تایید کنید ما افزونه پیامکی کد فعال سازی وردپرس را برای شما اماده کرده‌ایم بعد از خرید سامانه پیامک لطفا از طریق بخش تیکت، درخواست افزونه ثبت نام با شماره موبایل در وردپرس را ارسال نمایید تا لینک تهیه افزونه برای شما ارسال شود.لازم به ذکر است که تمامی سرویس‌های ارسال پیامک کدفعال سازی و ارسال پیامک رمز یک بار مصرف OTP از طریق خطوط خدماتی اوپراتور ۱۰۰۰و ۵۰۰۰ انجام می‌گردد و پیامک شما در کمتر از ۱۰ ثانیه حتی به افرادی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، ارسال می‌شود.

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053978

تلگرامواتساپ
021-71053978 مشاوره رایگان